Auktionsdatum 2021-04-12

Auktionsvillkor för Riksbankens program för kredit i svenska kronor, 3m
Anbudsförfarande, 2021-04-12
Anbudsdag 2021-04-12
Likviddag 2021-04-12
Förfallodag 2021-07-12
Löptid 13 veckor
Räntesats Riksbankens vid var tid gällande reporänta
Anbudstid 11.00-11.30 (CET/CEST) på Anbudsdagen
Erbjudet belopp Obegränsat
Lägsta tillåtna budvolym 50 miljon SEK
Maximalt Antal Anbud 1
Tilldelningstidpunkt 11.45 (CET/CEST) på Anbudsdagen
Auktionsvillkor för Riksbankens program för kredit i svenska kronor, 6m
Anbudsförfarande, 2021-04-12
Anbudsdag 2021-04-12
Likviddag 2021-04-12
Förfallodag 2021-10-11
Löptid 26 veckor
Erbjudet belopp Obegränsat
Maximalt Antal Anbud 1

Stockholm, 2021-04-12

Uppdaterad 2021-04-12