Auktionsdatum 2021-03-15

Auktionsvillkor för Riksbankens program för kredit i svenska kronor, 3m
Anbudsförfarande, 2021-03-15
Anbudsdag 2021-03-15
Likviddag 2021-03-15
Förfallodag 2021-06-14
Löptid 13 veckor
Räntesats Riksbankens vid var tid gällande reporänta
Anbudstid 11.00-11.30 (CET/CEST) på Anbudsdagen
Erbjudet belopp Obegränsat
Lägsta tillåtna budvolym 50 miljon SEK
Maximalt Antal Anbud 1
Tilldelningstidpunkt 11.45 (CET/CEST) på Anbudsdagen
Auktionsvillkor för Riksbankens program för kredit i svenska kronor, 6m
Anbudsförfarande, 2021-03-15
Anbudsdag 2021-03-15
Likviddag 2021-03-15
Förfallodag 2021-09-13
Löptid 26 veckor
Erbjudet belopp Obegränsat
Maximalt Antal Anbud 1

Stockholm, 2021-03-15

Observera att det här enbart är ett kommentarfält.
Vid frågor?
Besök våra frågor och svar (öppnas i nytt fönster)

Din kommentar gick inte att skicka, vänligen försök igen senare

Uppdaterad 2021-03-15